Przeznaczenie: zabieg przeznaczony dla osób ze skórą tłustą, trądzikową, mieszaną, a w szczególności grubą, zanieczyszczoną, szarożółtą, zmęczoną, zniszczoną, niedotlenioną, o ziemistym kolorycie, lepką, z łuszczącym się naskórkiem oraz zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi.
W skład zabiegu wchodzi:
- peeling,
- rozpulchnienie naskórka,
- oczyszczanie manualne,
- dezynfekcja (darsonwalizacja),
- maska,
- serum,
- maska algowa.

Efekt zabiegu: Skóra oczyszczona z zaskórników, krost, martwych komórek naskórka, prosaków i bakterii. Nastaje poprawa jej nawilżenia i dotlenienia, usunięcie nadmiaru sebum oraz przywrócenie właściwego pH. Ujścia gruczołów łojowych zostają odblokowane, następuje rozjaśnienie wraz z ujednoliceniem kolorytu skóry, jak również stabilizacja naturalnej flory bakteryjnej i regulacja procesu rogowacenia. Przyspieszone zostaje mikrokrążenie skórne, a metabolizm komórkowy ulega wzmocnieniu. Skóra jest czysta, odzyskuje świeżość, delikatność i gładkość.
Opis: Zabieg manualnego oczyszczania skóry twarzy polega na ręcznym usunięciu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Jego celem jest usunięcie zaskórników, znormalizowanie pracy gruczołów łojowych, redukcja wyprysków i podrażnień, a także ograniczenie rozwoju środowiska bakteryjnego. Manualne oczyszczanie powoduje usunięcie zrogowaciałego naskórka, wspomnianych już zaskórników, bakterii, środków chemicznych, pozostałości makijażu, przez co ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach użytych w trakcie i po zabiegu, jak również zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych. Zabieg ten przyczynia się do eliminowania podstawowych problemów skórnych.
Częstotliwość:
kuracja - 5-6 zabiegów (co 2 miesiące) – skóra tłusta i trądzikowa
pielęgnacja - 1 zabieg (co 6 miesięcy) – skóra sucha, normalna, wrażliwa i dojrzała
Uwagi: W przypadku wystąpienia przeciwwskazań do wykonania zabiegu z użyciem wapozonu, prądu stałego (galwanicznego), czy też prądów wysokiej częstotliwości, zabieg zostaje wykonany z pominięciem lub zmodyfikowaniem tych etapów.
Naturalną reakcją skóry po zabiegu jest możliwość pojawienia się drobnych wyprysków, czy lekkiego łuszczenia w strefie T. Pojawia się ona do dwóch dni po wykonaniu zabiegu i jest to pewnego rodzaju odpowiedź immunologiczna lub proces samooczyszczania skóry, który po wykonaniu lekkiego peelingu szybko ustępuje, a skóra pozostaje nieskazitelnie czysta.
Przeciwwskazania:
- skóra zmieniona patologicznie,
- przerwanie ciągłości tkanek w miejscu zabiegu,
- mikrourazy,
- zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
- infekcje bakteryjne i wirusowe,
- choroby skóry,
- zakażenia skóry,
- stany gorączkowe,
- choroby zakaźne,
- ekstrakcja zęba (do 3 dni),
- ciąża,
- zmiany ropne,
- alergia,
- guzki niewiadomego pochodzenia na przebiegu węzłów chłonnych,
- uczulenie na prąd galwaniczny,
- porażenia spastyczne,
- trądzik różowaty,
- nadciśnienie,
- nadpobudliwość nerwowa,
- astma,
- metalowe implanty,
- rozrusznik serca.
Przeciwwskazania do maski algowej:
- uczulenie na produkty morskie,
- zapalenie zatok,
- nieżyt górnych dróg oddechowych,
- problemy z oddychaniem.
Czas trwania: 70-90 min