Przeznaczenie: zabieg przeznaczony dla osób ze skórą suchą, odwodnioną, łuszczącą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, z objawami zmęczenia, dojrzałą, naczyniową, podrażnioną, tłustą, mieszaną, jak również z łojotokowym zapaleniem skóry oraz trądzikiem pospolitym i różowatym.
W skład zabiegu wchodzi:
- peeling,
- serum,
- sonoforeza,
- maska,
- krem.
Efekt zabiegu: W zależności od typu skóry poddanej zabiegowi, zabieg zostaje ukierunkowany na pielęgnację lub kurację konkretnego rodzaju cery. W przypadku skóry suchej, odwodnionej, łuszczącej się, poszarzałej i niedotlenionej - skóra zostaje optymalnie nawilżona, zregenerowana, wygładzona i odżywiona. Skóra dojrzała ulega wzmocnieniu i ujędrnieniu, następuje spłycenie zmarszczek oraz zrównoważenie procesów metabolicznych. Mięśnie zostają pobudzone, a cera pozostaje rozjaśniona. Krążenie krwi i limfy ulega poprawie. W przypadku skóry naczyniowej efektem stosowania sonoforezy jest wzmocnienie naczyń krwionośnych, stają się one bardziej elastyczne i mniej kruche, z kolei w przypadku skóry tłustej i trądzikowej następuje zmniejszenie blizn, poprawa kolorytu i kondycji skóry oraz normalizacja pracy gruczołów łojowych.
Opis: Zabieg sonoforezy wykonywany jest przy użyciu głowicy emitującej ultradźwięki o określonej częstotliwości. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji czynnych zawartych w preparacie użytym do zabiegu, który dobierany jest indywidualnie pod kątem jej rodzaju i potrzeb. Dzięki ultradźwiękom substancje aktywne docierają do najgłębszych warstw naskórka. Ciepło przez nie wytworzone penetruje głębiej położone warstwy tkanek i poprawia przepływ krwi i limfy. Tym samym zabieg sonoforezy umożliwia penetrację preparatom, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, czy też przyspieszają leczenie zmian trądziku pospolitego i różowatego. Sonoforeza zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, pomaga wzmacniać naczynia krwionośne, regenerować przesuszoną skórę oraz uszkodzone tkanki. Może przyczynić się do eliminacji rumienia, przebarwień i blizn potrądzikowych. W zależności od zastosowanego preparatu do zabiegu, wykazuje właściwości nawilżające, liftingujące, uszczelniające, normalizujące, regenerujące i ujędrniające.
Częstotliwość:
kuracja - 10 zabiegów (co 3-4 dni)
pielęgnacja - 1 zabieg (co 1 miesiąc)
Przeciwwskazania:
- skóra zmieniona patologicznie,
- przerwanie ciągłości tkanek w miejscu zabiegu,
- mikrourazy,
- zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
- infekcje bakteryjne i wirusowe,
- choroby skóry,
- zakażenia skóry,
- stany gorączkowe,
- choroby zakaźne,
- ekstrakcja zęba (do 3 dni).
- nowotwory,
- ciąża,
- skazy krwotoczne,
- niewydolność krążenia,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- zaburzenia rytmu serca,
- rozrusznik serca,
- ostre stany zapalne,
- ropne stany zapalne skóry,
- przypadki o niejasnej etiologii,
- ostre i przewlekłe infekcje (np. gruźlica),
- stany po terapii rentgenowskiej.
Czas trwania: 50-70 min