Przeznaczenie: zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, w szczególności dla skóry wymagającej dogłębnego oczyszczenia, szarej, zmęczonej, pozbawionej blasku, ze zmarszczkami.
W skład zabiegu wchodzi:
- demakijaż,
- peeling kawitacyjny,
- oczyszczanie wodorowe,
- infuzja tlenowa,
- sonoforeza,
- radiofrekwencja (RF) bezigłowa,
- zimny młotek,
- maska algowa,
- krem.
Efekt zabiegu: Dogłębnie oczyszczona, odświeżona i odmłodzona skóra. Zredukowane zmarszczki i cienie pod oczami, uszczelnione naczynka krwionośne, wygładzona skóra i ujednolicony koloryt. Zabieg oczyszczania wodorowego wpływa ponadto na regulację wydzielania sebum, złagodzenie stanów zapalnych i leczenie zmian trądzikowych (w tym ich rozjaśnienie). Efektem zabiegu jest dotleniona, nawilżona i odżywiona skóra. Poprawie ulega wymiana jonowa, zabieg wpływa na wzbogacenie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, spłycenie zmarszczek, wygładzenie bruzd oraz podniesienie owalu twarzy.
Opis: Oczyszczanie wodorowe polega na neutralizacji przez aktywny wodór najbardziej szkodliwych wolnych rodników tlenowych i oczyszczeniu skóry na poziomie komórkowym. Wolne rodniki są cząsteczkami, które powstają w wyniku rozpadu wiązań chemicznych. Ważne miejsce w gronie wolnych rodników odgrywają tzw. wolne rodniki tlenowe. Wolne rodniki tlenowe znane są również pod nazwą reaktywnych form tlenu, czyli cząsteczek zawierających w swym składzie wolny atom tlenu. Mają one swój ważny udział w procesach metabolicznych, a ich obecność jest jedną z przyczyn starzenia się skóry - ich nadmiar utrudnia regenerację uszkodzeń, a procesy starzenia przy ich obecności zachodzą znacznie szybciej. Oczyszczanie wodorowe neutralizuje wolne rodniki, a co za tym idzie przeciwdziała starzeniu się skóry, ujędrnia skórę i odmładza ją. Zabieg składa się z kilku etapów, rozpoczyna się od złuszczenia warstwy rogowej naskórka, sterylizacji skóry (która ma za zadanie zwalczenie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zaskórników), poprawy dotlenienia oraz mikrokrążenia, a także penetracji substancji aktywnych w głąb skóry. Po czynnościach wstępnych następuje wspomniana już neutralizacja wolnych rodników oraz dogłębne oczyszczenie skóry. Po dokładnym oczyszczeniu skóry następuje etap wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, pobudzenie fibroblastów do biosyntezy kolagenu i elastyny, skrócenie oraz zagęszczenie kolagenu lub jego częściowa denaturacja, jak również stymulacja fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny, a co za tym idzie poprawa napięcia, jędrności skóry i spłycenie zmarszczek.
Częstotliwość:
kuracja - 4-6 zabiegów (co 2-4 tygodnie). Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu!
pielęgnacja - 1 zabieg (co 1 miesiąc)
Uwagi: Zabieg nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności - wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach.
Postępowanie po zabiegu:
- nie zaleca się korzystania z sauny i basenu (48 h po zabiegu),
- nie zaleca się stosowania makijażu (24 h po zabiegu),
- w okresie letnim zaleca się stosowanie kremów z SPF.
Przeciwwskazania:
- skóra zmieniona patologicznie,
- przerwanie ciągłości tkanek w miejscu zabiegu,
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby wewnętrzne (nowotwór i stan po jego operacyjnym usunięciu, cukrzyca, epilepsja, zaburzenia neurologiczne)
- zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
- infekcje bakteryjne i wirusowe,
- choroby skóry,
- zakażenia skóry,
- stany gorączkowe,
- choroby zakaźne,
- ekstrakcja zęba (do 3 dni),
- aparat słuchowy, rozrusznik serca, metalowe implanty,
- nadwrażliwość na prąd elektryczny,
- niewydolność krążenia,
- terapia retinoidami (ok. 6 miesięcy po zakończeniu).
Czas trwania: 90-120 min