Ta strona korzysta z plików Cookies. Część tych plików jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania strony i już została stworzona. Możesz usunąć i zablokować pliki cookie z tej strony ale może ona wtedy nie działać poprawnie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Wpływ masażu klasycznego na organizm człowieka

masa_zdjcia.jpg

1). Wpływ masażu na skórę

Masaż usuwa obumarłe komórki naskórka, poprawia czynność wydalniczą gruczołów łojowych i potowych. Pod wpływem masażu rozszerzają się naczynia krwionośne, przyspiesza obieg krwi i chłonki, poprawia odżywienie skóry, przyspiesza wydalanie produktów przemiany materii.

2). Wpływ masażu na mięśnie

Mięśnie pod wpływem masażu są lepiej zaopatrzone w substancje odżywcze i tlen, szybciej wydalane są produkty przemiany materii. Masaż pobudza włókna mięśniowe do skurczu, podnosi ich napięcie, zapobiega zanikom mięśniowym, zwiększa zdolność mięśni do pracy. Po 5 - minutowym masażu zdolność do pracy zmęczonego mięśnia wzrasta 3÷5 krotnie.

3). Wpływ masażu na stawy i aparat wiązadłowy

Zwiększa elastyczność i wytrzymałość wiązadeł, zwiększa się ruchomość stawu oraz jego ukrwienie. Pod wpływem masażu zdolność stawów do pracy jest szybciej przywracana, a ryzyko kontuzji zmniejszone do minimum.

4). Wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny

Ułatwia odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, przez co ułatwia pracę serca. Rozszerza naczynia krwionośne. Dzięki masażowi wzrasta szybkość przepływu krwi oraz wchłanianie obrzęków.

5). Wpływ masażu na układ nerwowy

Masaż może działać pobudzająco albo uspokajająco. Uspokajająco działa głaskanie, delikatne rozcieranie i słaba wibracja, natomiast pobudzająco działa ugniatanie, oklepywanie i silna wibracja. Masaż działając na centralny układ nerwowy powoduje wysyłanie bodźców do mięśni, gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz do poszczególnych narządów ustroju.

6). Wpływ masażu na pozostałe układy

Masaż polepsza działanie układu oddechowego, wzrasta ilość krwi bogatej w tlen. Polepsza ukrwienie układu pokarmowego, poprawia trawienie i przyswajanie substancji odżywczych. Przyspiesza wydalanie produktów niestrawionych. Działa na nerki, poprawia czynność filtracyjną nerek.

Zadbaj o siebie i o swój wizerunek!

Studio Kosmetyki i Kreowania Wizerunku jest gabinetem kosmetycznym, który specjalizuje się w zabiegach twarzy, masażach i makijażach. W ramach swojej działalności świadczy usługi z zakresu kosmetyki, masażu, fizykoterapii oraz wizażu i charakteryzacji.

Studio Kosmetyki i Kreowania Wizerunku

×